AFFC-050-04-153-11
DigiKey Part Number
AE11322-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AFFC-050-04-153-11
Description
CABLE FFC/FPC 4POS 0.5MM 6"
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm) 6.000" (152.40mm)
Category
Pitch
0.020" (0.50mm)
Manufacturer
Assmann WSW Components
Length
6.000" (152.40mm)
Packaging
Bulk
Length - Exposed Ends
0.138" (3.50mm)