LGA50D-01DADJJ
DigiKey Part Number
454-1947-2-ND - Tape & Reel (TR)
454-1947-1-ND - Cut Tape (CT)
454-1947-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LGA50D-01DADJJ
Description
DC DC CONVERTER 0.6-5V 0.6-5V
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Non-Isolated PoL Module, Digital DC DC Converter 2 Output 0.6 ~ 5V 0.6 ~ 5V 25A, 25A 7.5V - 14V Input
Category
Voltage - Output 2
0.6 ~ 5V
Mfr
Current - Output (Max)
25A, 25A
Series
Applications
ITE (Commercial)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Efficiency
95.5%
Type
Non-Isolated PoL Module, Digital
Mounting Type
Surface Mount
Number of Outputs
2
Package / Case
28-SMD Module
Voltage - Input (Min)
7.5V
Size / Dimension
1.00" L x 0.50" W x 0.48" H (25.4mm x 12.7mm x 12.2mm)
Voltage - Input (Max)
14V