QS83XXW24
DigiKey Part Number
679-3406-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
QS83XXW24
Description
LED PNL IND WHITE DIFF 10MM LDS
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
LED Panel Indicator White Diffused 30° 24V 20mA Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Category
Voltage
24V
Manufacturer
APEM Inc.
Current
20mA
Series
Panel Cutout Shape
Round
Packaging
Bulk
Panel Cutout Dimensions
0.315" (8.00mm)
Part Status
Active
Lens Size
10.00mm Dia
Type
LED
Lens Style
Round with Flat Top
Lamp Color
White
Millicandela Rating
380mcd
Lens Color
White
Viewing Angle
30°
Lens Transparency
Diffused
Termination Style
Wire Leads - 7.87" (200.00mm)