QS63XXW12
DigiKey Part Number
679-3376-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
QS63XXW12
Description
LED PNL IND WHITE DIFF 7.20MM
Detailed Description
LED Panel Indicator White Diffused 30° 12V 20mA Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Category
Voltage
12V
Current
20mA
Panel Cutout Dimensions
0.24" (6.00mm)
Lens Size
7.20mm Dia
Lamp Color
White
Millicandela Rating
1200mcd
Lens Color
White
Termination Style
Wire Leads - 7.87" (200.00mm)