QS61XXG24
QS61XXG24
Q Series LED indicators
QS61XXG24
DigiKey Part Number
679-3366-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
QS61XXG24
Description
LED PNL IND GRN DIFF 7.20MM SLDR
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
LED Panel Indicator Green Diffused 30° 24V 20mA Solder Lug
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
QS61XXG24 Models
Category
Voltage
24V
Manufacturer
APEM Inc.
Current
20mA
Series
Panel Cutout Shape
Round
Packaging
Bulk
Panel Cutout Dimensions
0.24" (6.00mm)
Part Status
Active
Lens Size
7.20mm Dia