QS61XXG12
DigiKey Part Number
679-3360-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
QS61XXG12
Description
LED PNL IND GRN DIFF 7.20MM SLDR
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
LED Panel Indicator Green Diffused 30° 12V 20mA Solder Lug
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
QS61XXG12 Models
Category
Voltage
12V
Manufacturer
APEM Inc.
Current
20mA
Series
Panel Cutout Shape
Round
Packaging
Bulk
Panel Cutout Dimensions
0.24" (6.00mm)
Part Status
Active
Lens Size
7.20mm Dia