QS123XXB24
QS123XXB24
Q Series LED indicators
QS123XXB24
DigiKey Part Number
679-3501-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
QS123XXB24
Description
LED PNL IND BLUE DIFF 14MM LEADS
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
LED Panel Indicator Blue Diffused 30° 24V 20mA Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Category
Voltage
24V
Manufacturer
APEM Inc.
Current
20mA
Series
Panel Cutout Shape
Round
Packaging
Bulk
Panel Cutout Dimensions
0.472" (12.00mm)
Part Status
Active
Lens Size
14.00mm Dia
Type
LED
Lens Style
Round with Flat Top
Lamp Color
Blue
Millicandela Rating
800mcd
Lens Color
Blue
Viewing Angle
30°
Lens Transparency
Diffused
Termination Style
Wire Leads - 7.87" (200.00mm)