QS103XXR24
DigiKey Part Number
679-3449-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
QS103XXR24
Description
LED PNL IND RED DIFF 12MM LEADS
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
LED Panel Indicator Red Diffused 30° 24V 20mA Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Category
Voltage
24V
Manufacturer
APEM Inc.
Current
20mA
Series
Panel Cutout Shape
Round
Packaging
Bulk
Panel Cutout Dimensions
0.394" (10.00mm)
Part Status
Active
Lens Size
12.00mm Dia
Type
LED
Lens Style
Round with Flat Top
Lamp Color
Red
Millicandela Rating
25mcd
Lens Color
Red
Viewing Angle
30°
Lens Transparency
Diffused
Termination Style
Wire Leads - 7.87" (200.00mm)