QS101XXR24
DigiKey Part Number
679-3437-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
QS101XXR24
Description
LED PNL IND RED DIFF 12MM SLDR
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
LED Panel Indicator Red Diffused 30° 24V 20mA Solder Lug
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
QS101XXR24 Models
Category
Voltage
24V
Manufacturer
APEM Inc.
Current
20mA
Series
Panel Cutout Shape
Round
Packaging
Bulk
Panel Cutout Dimensions
0.394" (10.00mm)
Part Status
Active
Lens Size
12.00mm Dia