QRM85BXXG12E
DigiKey Part Number
679-2804-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
QRM85BXXG12E
Description
LED PNL IND GREEN DIFF 5MM LEADS
Detailed Description
LED Panel Indicator Green Diffused 60° 12V 20mA Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Category
Current
20mA
Panel Cutout Dimensions
0.32" (8.13mm)
Lens Size
5mm, T-1 3/4
Millicandela Rating
8mcd
Lamp Color
Green
Lens Color
Green
Termination Style
Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Voltage
12V