QH22L57YC_View 2
Q Series LED indicators
QH22L57YC
DigiKey Part Number
679-3862-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
QH22L57YC
Description
LED PNL IND YLW DIFF 55MM LEADS
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
LED Panel Indicator Yellow Diffused 12V ~ 26.4V 4.2 ~ 20mA Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
QH22L57YC Models
Category
Voltage
12V ~ 26.4V
Manufacturer
APEM Inc.
Current
4.2 ~ 20mA
Series
Panel Cutout Shape
Round
Packaging
Bag
Panel Cutout Dimensions
0.866" (22.00mm)
Part Status
Active
Lens Size
55.00mm Dia
Type
LED
Lens Style
Ring with Domed Top
Lamp Color
Yellow
Termination Style
Wire Leads - 7.87" (200.00mm)