QH22L28RGC_View 2
Q Series LED indicators
QH22L28RGC
DigiKey Part Number
679-3861-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
QH22L28RGC
Description
LED PNL IND RED/GRN CLR 55MM LDS
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
LED Panel Indicator Red/Green Clear 12V ~ 26.4V 4.2 ~ 20mA Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
QH22L28RGC Models
Category
Voltage
12V ~ 26.4V
Manufacturer
APEM Inc.
Current
4.2 ~ 20mA
Series
Panel Cutout Shape
Round
Packaging
Bag
Panel Cutout Dimensions
0.866" (22.00mm)
Part Status
Active
Lens Size
55.00mm Dia
Type
LED
Lens Style
Ring with Domed Top
Lamp Color
Red/Green
Termination Style
Wire Leads - 7.87" (200.00mm)