Q6P3CXXG24E
DigiKey Part Number
679-2714-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Q6P3CXXG24E
Description
LED PNL IND GREEN DIFF 3MM LEADS
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
LED Panel Indicator Green Diffused 100° 24V 20mA Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Category
Current
20mA
Manufacturer
APEM Inc.
Panel Cutout Shape
Round
Series
Panel Cutout Dimensions
0.24" (6.10mm)
Packaging
Bag
Lens Size
3mm, T-1
Part Status
Active
Lens Style
Round with Domed Top
Type
LED
Millicandela Rating
40mcd
Lamp Color
Green
Viewing Angle
100°
Lens Color
Green
Termination Style
Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Lens Transparency
Diffused
Ingress Protection
IP67
Ratings
DC
Base Product Number
Voltage
24V