Q14F5CZZRGB12ECA
DigiKey Part Number
679-Q14F5CZZRGB12ECA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Q14F5CZZRGB12ECA
Detailed Description
LED Panel Indicator Red, Green, Blue (RGB) Diffused 100° 12V 20mA Red, 20mA Green, 20mA Blue Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Category
Voltage
12V
Current
20mA Red, 20mA Green, 20mA Blue
Panel Cutout Dimensions
0.55" (14.00mm)
Termination Style
Wire Leads - 7.87" (200.00mm)