Q10F5SZZRGB24ECA
DigiKey Part Number
679-Q10F5SZZRGB24ECA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Q10F5SZZRGB24ECA
Description
LED PNL IND RGB DIFF 7.80MM LDS
Detailed Description
LED Panel Indicator Red, Green, Blue (RGB) Diffused 60° 24V 20mA Red, 20mA Green, 20mA Blue Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Category
Current
20mA Red, 20mA Green, 20mA Blue
Panel Cutout Dimensions
0.394" (10.00mm)
Packaging
Bulk
Lens Size
7.80mm Dia
Millicandela Rating
330mcd Red, 750mcd Green, 150mcd Blue
Lamp Color
Red, Green, Blue (RGB)
Viewing Angle
60°
Lens Color
Clear
Termination Style
Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Lens Transparency
Diffused
Ratings
DC
Base Product Number
Voltage
24V