Q10F5SXXSY02E
DigiKey Part Number
679-3907-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Q10F5SXXSY02E
Description
LED PNL IND YELLOW 5MM WIRE LDS
Detailed Description
LED Panel Indicator Yellow 60° 2V 20mA Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Panel Cutout Dimensions
0.394" (10.00mm)
Series
Lens Size
5mm, T-1 3/4
Millicandela Rating
1120mcd
Lamp Color
Yellow
Termination Style
Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Voltage
2V
Base Product Number
Current
20mA