LTC4300A-3CMS8#PBF
DigiKey Part Number
LTC4300A-3CMS8#PBF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LTC4300A-3CMS8#PBF
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Buffer, Accelerator 2 Channel 400kHz 8-MSOP
EDA/CAD Models
LTC4300A-3CMS8#PBF Models
Capacitance - Input
10 pF
Packaging
Tube
Voltage - Supply
2.7V ~ 5.5V
Current - Supply
3mA
Operating Temperature
0°C ~ 70°C
Package / Case
8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Data Rate (Max)
400kHz