LTC4300A-2CMS8#TRPBF
DigiKey Part Number
LTC4300A-2CMS8#TRPBFTR-ND - Tape & Reel (TR)
LTC4300A-2CMS8#TRPBFCT-ND - Cut Tape (CT)
LTC4300A-2CMS8#TRPBFDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LTC4300A-2CMS8#TRPBF
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Buffer, Accelerator 2 Channel 400kHz 8-MSOP
EDA/CAD Models
LTC4300A-2CMS8#TRPBF Models
Capacitance - Input
10 pF
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Voltage - Supply
2.7V ~ 5.5V
Current - Supply
5.1mA
Operating Temperature
0°C ~ 70°C
Package / Case
8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Data Rate (Max)
400kHz