LTC4300-1IMS8#TRPBF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Analog Devices Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Analog Devices Inc.
In Stock: 2,841
Datasheet
Direct
Renesas Electronics Corporation
Direct
In Stock: 197
Similar
Similar
Buffer, Accelerator 2 Channel 400kHz 8-MSOP
LTC4300-1IMS8#TRPBF
DigiKey Part Number
505-LTC4300-1IMS8#TRPBFTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LTC4300-1IMS8#TRPBF
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
LTC4300-1IMS8#TRPBF Models
Capacitance - Input
10 pF
Packaging
Tape & Reel (TR)
Voltage - Supply
2.7V ~ 5.5V
Current - Supply
5.1mA
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Package / Case
8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Data Rate (Max)
400kHz