ADGS1408BCPZ
DigiKey Part Number
505-ADGS1408BCPZ-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ADGS1408BCPZ
Description
IC MUX 8:1 4.7OHM 24LFCSP
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 Circuit IC Switch 8:1 4.7Ohm 24-LFCSP (4x4)
EDA/CAD Models
ADGS1408BCPZ Models
Category
-3db Bandwidth
60MHz
Charge Injection
50pC
Packaging
Tray
Channel Capacitance (CS(off), CD(off))
14pF, 80pF
Multiplexer/Demultiplexer Circuit
8:1
Crosstalk
-70dB @ 1MHz
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
On-State Resistance (Max)
4.7Ohm
Channel-to-Channel Matching (ΔRon)
200mOhm
Package / Case
24-VFQFN Exposed Pad, CSP
Voltage - Supply, Single (V+)
12V
Supplier Device Package
24-LFCSP (4x4)
Voltage - Supply, Dual (V±)
±15V