ADG1606BCPZ-REEL7
DigiKey Part Number
505-ADG1606BCPZ-REEL7TR-ND - Tape & Reel (TR)
505-ADG1606BCPZ-REEL7CT-ND - Cut Tape (CT)
505-ADG1606BCPZ-REEL7DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ADG1606BCPZ-REEL7
Description
IC MUX 16:1 5OHM 32LFCSP
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 Circuit IC Switch 16:1 5Ohm 32-LFCSP-VQ (5x5)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ADG1606BCPZ-REEL7 Models
Category
-3db Bandwidth
22MHz
Manufacturer
Analog Devices Inc.
Charge Injection
33pC
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Channel Capacitance (CS(off), CD(off))
18pF, 240pF
Part Status
Active
Current - Leakage (IS(off)) (Max)
150pA
Multiplexer/Demultiplexer Circuit
16:1
Crosstalk
-62dB @ 1MHz
Number of Circuits
1
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
On-State Resistance (Max)
5Ohm
Mounting Type
Surface Mount
Channel-to-Channel Matching (ΔRon)
200mOhm
Package / Case
32-VFQFN Exposed Pad, CSP
Voltage - Supply, Single (V+)
3.3V ~ 16V
Supplier Device Package
32-LFCSP-VQ (5x5)
Voltage - Supply, Dual (V±)
±3.3V ~ 8V