ADG1408YCPZ-REEL7
DigiKey Part Number
505-ADG1408YCPZ-REEL7TR-ND - Tape & Reel (TR)
505-ADG1408YCPZ-REEL7CT-ND - Cut Tape (CT)
505-ADG1408YCPZ-REEL7DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ADG1408YCPZ-REEL7
Description
IC MUX 8:1 4.7OHM 16LFCSP
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 Circuit IC Switch 8:1 4.7Ohm 16-LFCSP-VQ (4x4)
EDA/CAD Models
ADG1408YCPZ-REEL7 Models
Category
-3db Bandwidth
60MHz
Charge Injection
-50pC
Channel Capacitance (CS(off), CD(off))
14pF, 80pF
Multiplexer/Demultiplexer Circuit
8:1
Crosstalk
-70dB @ 1MHz
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
On-State Resistance (Max)
4.7Ohm
Channel-to-Channel Matching (ΔRon)
200mOhm
Package / Case
16-VQFN Exposed Pad, CSP
Voltage - Supply, Single (V+)
5V ~ 16.5V
Supplier Device Package
16-LFCSP-VQ (4x4)
Voltage - Supply, Dual (V±)
±4.5V ~ 16.5V