AD5124BRUZ100
DigiKey Part Number
505-AD5124BRUZ100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AD5124BRUZ100
Description
IC DIG POT 100K 20-TSSOP
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Digital Potentiometer 100k Ohm 4 Circuit 128 Taps SPI Interface 20-TSSOP
EDA/CAD Models
AD5124BRUZ100 Models
Category
Memory Type
Non-Volatile
Voltage - Supply
2.3V ~ 5.5V, ±2.25V ~ 2.75V
Packaging
Tube
Features
Cascade Pin
Tolerance
±8%
Temperature Coefficient (Typ)
35ppm/°C
Supplier Device Package
20-TSSOP
Number of Circuits
4
Package / Case
20-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C