AD5122BRUZ10-RL7 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Analog Devices Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Analog Devices Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Digital Potentiometer 10k Ohm 2 Circuit 128 Taps SPI Interface 16-TSSOP
AD5122BRUZ10-RL7
DigiKey Part Number
505-AD5122BRUZ10-RL7TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AD5122BRUZ10-RL7
Description
IC DIG POT 10K 16-TSSOP
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
AD5122BRUZ10-RL7 Models
Category
Voltage - Supply
2.3V ~ 5.5V, ±2.25V ~ 2.75V
Manufacturer
Features
Cascade Pin
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±8%
Temperature Coefficient (Typ)
35ppm/°C
Linear
Grade
Automotive
Supplier Device Package
16-TSSOP
Number of Circuits
2
Package / Case
16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C