AD5111BCPZ10-500R7
DigiKey Part Number
505-AD5111BCPZ10-500R7TR-ND - Tape & Reel (TR)
505-AD5111BCPZ10-500R7CT-ND - Cut Tape (CT)
505-AD5111BCPZ10-500R7DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AD5111BCPZ10-500R7
Detailed Description
Digital Potentiometer 10k Ohm 1 Circuit 128 Taps Up/Down (U/D, CS) Interface 8-LFCSP-UD (2x2)
EDA/CAD Models
AD5111BCPZ10-500R7 Models
Voltage - Supply
2.3V ~ 5.5V
Tolerance
±8%
Temperature Coefficient (Typ)
35ppm/°C
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C