LW TVSG.CB-BXCX-JKPL-Z486-20-R18-Z
DigiKey Part Number
475-LWTVSG.CB-BXCX-JKPL-Z486-20-R18-ZTR-ND - Tape & Reel (TR)
475-LWTVSG.CB-BXCX-JKPL-Z486-20-R18-ZCT-ND - Cut Tape (CT)
475-LWTVSG.CB-BXCX-JKPL-Z486-20-R18-ZDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Description
LED WHITE DIFFUSED 2PLCC SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
White LED Indication - Discrete 3.05V 2-PLCC
Category
Lens Size
2.40mm Dia
Mfr
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
3.05V
Series
Current - Test
20mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Viewing Angle
120°
Part Status
Active
Mounting Type
Color
Package / Case
2-PLCC
Configuration
Standard
Supplier Device Package
Lens Color
Yellow
Size / Dimension
3.20mm L x 2.80mm W
Lens Transparency
Diffused
Height (Max)
1.93mm