LCY CRBP.01-KZLY-5F5G-Y474-350-R18
DigiKey Part Number
475-LCYCRBP.01-KZLY-5F5G-Y474-350-R18TR-ND - Tape & Reel (TR)
475-LCYCRBP.01-KZLY-5F5G-Y474-350-R18CT-ND - Cut Tape (CT)
475-LCYCRBP.01-KZLY-5F5G-Y474-350-R18DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Description
LED OSLON SIGNAL YELLOW 1212
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
LED Lighting Color OSLON® Signal Yellow 1212 (3030 Metric)
Category
Current - Max
1.2A
Mfr
Luminous Flux @ Current/Temperature
124lm (97lm ~ 150lm)
Series
Temperature - Test
25°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Viewing Angle
110°
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Color
Package / Case
1212 (3030 Metric)
Current - Test
350mA
Supplier Device Package
1212
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
2.95V
Size / Dimension
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Lumens/Watt @ Current - Test
120 lm/W
Height - Seated (Max)
0.084" (2.14mm)