KR DDLN31.23-8G6J-26-J3T3-200-R18
DigiKey Part Number
475-KRDDLN31.23-8G6J-26-J3T3-200-R18TR-ND - Tape & Reel (TR)
475-KRDDLN31.23-8G6J-26-J3T3-200-R18CT-ND - Cut Tape (CT)
475-KRDDLN31.23-8G6J-26-J3T3-200-R18DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Description
SYNIOS P2222: NEW STANDARD MID-P
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
LED Lighting Color SYNIOS™ P2222 Red 621nm (612nm ~ 630nm) 2-SMD, No Lead
Category
Current - Max
250mA
Mfr
Luminous Flux @ Current/Temperature
41lm (25lm ~ 56lm)
Series
Temperature - Test
25°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Viewing Angle
120°
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Color
Package / Case
2-SMD, No Lead
Wavelength
621nm (612nm ~ 630nm)
Supplier Device Package
2-SMD
Current - Test
200mA
Size / Dimension
0.089" L x 0.089" W (2.25mm x 2.25mm)
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
2.36V
Height - Seated (Max)
0.025" (0.64mm)
Lumens/Watt @ Current - Test
86 lm/W
Thermal Resistance of Package
11°C/W