Image for GY VJLPE1.F3-MQMR-A2A3-1V2C-700-R18-XX is not available
GY VJLPE1.F3-MQMR-A2A3-1V2C-700-R18-XX
DigiKey Part Number
475-GYVJLPE1.F3-MQMR-A2A3-1V2C-700-R18-XX-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Description
OSLON
Customer Reference
Detailed Description
LED Lighting Color OSLON® Pure 1010 Yellow 0404 (1010 Metric)
Category
Current - Max
1A
Mfr
Luminous Flux @ Current/Temperature
209lm (194lm ~ 224lm)
Series
Temperature - Test
25°C
Packaging
Bulk
Viewing Angle
120°
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Surface Mount
Color
Package / Case
0404 (1010 Metric)
Current - Test
700mA
Supplier Device Package
0404
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
2.88V
Size / Dimension
0.043" L x 0.043" W (1.08mm x 1.08mm)
Lumens/Watt @ Current - Test
104 lm/W
Height - Seated (Max)
0.013" (0.33mm)