Image for GW QSLM31.QM-H3H5-XX36-1U1W-65-R18-ER is not available
GW QSLM31.QM-H3H5-XX36-1U1W-65-R18-ER
DigiKey Part Number
475-GWQSLM31.QM-H3H5-XX36-1U1W-65-R18-ERTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Description
LED OSCONIQ S3030 SMD
Customer Reference
Detailed Description
LED Lighting OSCONIQ® S 3030 White 2.725V 65mA 120° 1212 (3030 Metric)
Category
CRI (Color Rendering Index)
90
Mfr
Current - Max
200mA
Series
Viewing Angle
120°
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Obsolete
Package / Case
1212 (3030 Metric)
Color
Supplier Device Package
1212
Flux @ 25°C, Current - Test
34lm (32lm ~ 36lm)
Size / Dimension
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Current - Test
65mA
Height - Seated (Max)
0.030" (0.75mm)
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
2.725V
Thermal Resistance of Package
8.4°C/W