GW JTLRS1.CM-KYLW-XX510-1-100-B-Q-R33
DigiKey Part Number
475-GWJTLRS1.CM-KYLW-XX510-1-100-B-Q-R33-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Description
LED DURIS E2835 WHT 2200K 1411
Customer Reference
Detailed Description
LED Lighting DURIS® E 2835 White, Warm 2200K 9.5V 100mA 120° 1411 (3528 Metric)
Category
Lumens/Watt @ Current - Test
124 lm/W
Mfr
CRI (Color Rendering Index)
90
Series
Current - Max
150mA
Packaging
Bulk
Viewing Angle
120°
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Surface Mount
Color
Package / Case
1411 (3528 Metric)
CCT (K)
2200K
Supplier Device Package
1411
Flux @ 25°C, Current - Test
118lm (95lm ~ 140lm)
Size / Dimension
0.128" L x 0.110" W (3.25mm x 2.80mm)
Current - Test
100mA
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
9.5V
Thermal Resistance of Package
15°C/W