GW CS8PM1.PM-LRLT-A737-1-350-R18
DigiKey Part Number
475-GWCS8PM1.PM-LRLT-A737-1-350-R18TR-ND - Tape & Reel (TR)
475-GWCS8PM1.PM-LRLT-A737-1-350-R18CT-ND - Cut Tape (CT)
475-GWCS8PM1.PM-LRLT-A737-1-350-R18DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Description
LED OSLON WARM WHT 3000K SMD
Customer Reference
Detailed Description
LED Lighting OSLON® SSL 80 White, Warm 3000K 2.85V 350mA 80° 1212 (3030 Metric)
Category
CRI (Color Rendering Index)
70
Mfr
Current - Max
1.3A
Part Status
Obsolete
SMD
CCT (K)
3000K
Size / Dimension
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Flux @ 85°C, Current - Test
147lm (130lm ~ 164lm)
Height - Seated (Max)
0.091" (2.30mm)
Current - Test
350mA
Thermal Resistance of Package
3.7°C/W
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
2.85V