BLF0910H9LS750PU
DigiKey Part Number
1603-1199-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BLF0910H9LS750PU
Description
RF MOSFET LDMOS 50V SOT539B
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Mosfet 50 V 50 mA 902MHz ~ 928MHz 21.5dB 750W SOT539B
Category
Current Rating (Amps)
2.8µA
Manufacturer
Ampleon USA Inc.
Current - Test
50 mA
Packaging
Tray
Power - Output
750W
Part Status
Active
Voltage - Rated
108 V
Technology
LDMOS
Mounting Type
Surface Mount
Configuration
Dual, Common Source
Package / Case
SOT-539B
Frequency
902MHz ~ 928MHz
Supplier Device Package
SOT539B
Gain
21.5dB
Base Product Number
Voltage - Test
50 V