IB086-SMSMPF-8.0I
DigiKey Part Number
1946-IB086-SMSMPF-8.0I-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IB086-SMSMPF-8.0I
Description
COAX CABLE SMA TO SMP 8"
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMP 0.086" Flexible Cable 8.000" (203.20mm)
Length
8.000" (203.20mm)
Cable Type
0.086" Flexible Cable
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
62 GHz
Operating Temperature
-60°C ~ 125°C