IB086-SMSMPF-6.0IN
DigiKey Part Number
1946-IB086-SMSMPF-6.0IN-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IB086-SMSMPF-6.0IN
Description
COAX CABLE SMA TO SMP 6"
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMP 0.086" Flexible Cable 6.000" (152.40mm)
Length
6.000" (152.40mm)
Cable Type
0.086" Flexible Cable
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
62 GHz
Operating Temperature
-60°C ~ 125°C