CLU18-SMSM-03.00F
DigiKey Part Number
1946-1011-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CLU18-SMSM-03.00F
Description
COAX CBL SMA TO SMA 36"
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA 36.00" (914.40mm)
Category
2nd Connector
SMA Plug
Manufacturer
Amphenol Times Microwave Systems
2nd Contact Gender
Male
Series
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Packaging
Box
Length
36.00" (914.40mm)
Part Status
Active
Overall Impedance
50 Ohms
Style
SMA to SMA
Frequency - Max
18 GHz