SF0929-6200-18 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Amphenol SV Microwave
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Amphenol SV Microwave
In Stock: 23
Datasheet
In Stock: 0
Radiall USA, Inc.
Radiall USA, Inc.
Fairview Microwave
RF Attenuators 18dB 0 Hz ~ 18 GHz 50 Ohms 2W SMA In-Line Module
SF0929-6200-18
DigiKey Part Number
SF0929-6200-18-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SF0929-6200-18
Description
RF ATTENUATOR 18DB 50OHM SMA
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
SF0929-6200-18 Models
Category
Frequency Range
0 Hz ~ 18 GHz
Manufacturer
Power (Watts)
2W
Series
Impedance
50 Ohms