INIR2-R32
DigiKey Part Number
1782-INIR2-R32-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
INIR2-R32
Description
INTEGRATED INFRA RED - GEN2 - RE
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Refrigerant Sensor, R32 (CH2F2) Sensor Analog
Category
Oxygen Range
800 mbar ~ 1200 mbar
Manufacturer
Amphenol SGX Sensortech
Output
Analog
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 75°C
Packaging
Bulk
Voltage - Supply
3.2V ~ 5.25V
Part Status
Active
Current - Supply
35mA