115101-19-M0.50
DigiKey Part Number
ACX2384-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
115101-19-M0.50
Description
COAX CBL BNC TO BNC 19.6"
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial BNC to BNC RG-58 19.69" (500.00mm)
Category
2nd Contact Gender
Male
Manufacturer
Amphenol RF
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Packaging
Bag
Length
19.69" (500.00mm)
Part Status
Active
Cable Type
RG-58
Style
BNC to BNC
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
BNC Plug
Overall Impedance
50 Ohms