095FPZFJZSGM500
DigiKey Part Number
115-095FPZFJZSGM500-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
095FPZFJZSGM500
Description
COAX CBL FAKRA TO FAKRA 16.4'
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial Fakra to Fakra RG-58 196.9" (5.0m) 16.4'
Length
196.9" (5.0m) 16.4'
Cable Type
RG-58
Cable Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector
Fakra III (Gen 3.0) Jack
Frequency - Max
3 GHz
1st Contact Gender
Female
Features
Z Code
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C