095FPZFJZSG-024
DigiKey Part Number
115-095FPZFJZSG-024-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
095FPZFJZSG-024
Description
COAX CBL FAKRA TO FAKRA 24"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial Fakra to Fakra RG-58 24.00" (609.60mm)
Length
24.00" (609.60mm)
Cable Type
RG-58
Cable Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector
Fakra III (Gen 3.0) Jack
Frequency - Max
3 GHz
1st Contact Gender
Female
Features
Z Code
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C