095-850-254M050
DigiKey Part Number
115-095-850-254M050-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
095-850-254M050
Description
COAX CBL BNC TO BNC 19.6"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial BNC to BNC RG-142 19.69" (500.00mm)
Length
19.69" (500.00mm)
Packaging
Bag
Cable Type
RG-142
Part Status
Active
Cable Impedance
50 Ohms
Style
BNC to BNC
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector
BNC Jack
Frequency - Max
6 GHz
1st Contact Gender
Female
Color
Copper
2nd Connector
BNC Plug
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C