095-850-130M075
DigiKey Part Number
ARF2635-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
095-850-130M075
Description
COAX CBL BNC TO HD-BNC 29.5"
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial BNC to HD-BNC Belden 1855A 29.53" (750.00mm)
Category
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Manufacturer
Amphenol RF
Length
29.53" (750.00mm)
Packaging
Bag
Cable Type
Belden 1855A
Part Status
Active
Overall Impedance
75 Ohms
Style
BNC to HD-BNC
Frequency - Max
3 GHz
1st Connector
BNC Plug
Color
Black
1st Contact Gender
Male
Features
Shielded
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Operating Temperature
-30°C ~ 75°C
2nd Connector
HD-BNC Plug
Base Product Number
2nd Contact Gender
Male
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 17
Check for Additional Incoming Stock
Bag
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
COAX CBL BNC TO HD-BNC 6"
In-Stock: 292
COAX CBL BNC TO HD-BNC 12"
In-Stock: 93
COAX CBL BNC TO HD-BNC 18"
In-Stock: 0
COAX CBL BNC TO HD-BNC 36"
In-Stock: 355
COAX CBL BNC TO HD-BNC 9.8"