095-820-212M500
DigiKey Part Number
115-095-820-212M500-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
095-820-212M500
Description
COAX CBL MINI FAKRA-MINI FAKRA
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial Mini Fakra to Mini Fakra RG-174 196.9" (5.0m) 16.4'
Category
2nd Contact Gender
Female
Manufacturer
Amphenol RF
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Packaging
Bag
Length
196.9" (5.0m) 16.4'
Part Status
Active
Cable Type
RG-174
Style
Mini Fakra to Mini Fakra
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
Fakra Mini Jack
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Frequency - Max
3 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Black
2nd Connector
Fakra Mini Jack
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C