031-10495-NA
DigiKey Part Number
ARF1910-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
031-10495-NA
Description
NUT HEX BRASS 3/8"-32
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3/8"-32 Hex Nut 0.495" (12.57mm) Brass
Category
Thickness
0.093" (2.36mm)
Manufacturer
Amphenol RF
Width
0.495" (12.57mm)