PLB16M0000
DigiKey Part Number
4306-PLB16M0000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PLB16M0000
Description
BACKPLANE
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
16 Position Housing for Male Pins Connector Blue Free Hanging (In-Line) Power
Category
Number of Positions
16
Manufacturer
Amphenol Positronic
Pitch
0.197" (5.00mm)