M12A-17PMMP-SF8001
DigiKey Part Number
1754-M12A-17PMMP-SF8001-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
M12A-17PMMP-SF8001
Description
M SERIES, M12, 1.5A, 17 PINS, RE
Detailed Description
17 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Solder
Category
Primary Material
Plastic
Mfr
Shell Material
Metal
Packaging
Bulk
Number of Positions
17
Current Rating (Amps)
1.5A
Shell Size - Insert
M12-17
Mounting Type
Panel Mount, Through Hole
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C