SH150S-3.00-25 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SH150S-3.00-25 |
Description | FIXED IND 25UH 3A 40 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 21 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 25 µH Unshielded Toroidal Inductor 3 A 40mOhm Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current Rating (Amps) |
Mfr | Shielding Unshielded |
Series | DC Resistance (DCR) 40mOhm |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 10 kHz |
Type Toroidal | Mounting Type Surface Mount |
Material - Core | Package / Case Nonstandard |
Inductance | Size / Dimension 0.701" L x 0.669" W (17.80mm x 17.00mm) |
Tolerance ±20% | Height - Seated (Max) 0.443" (11.25mm) |