ASR-SQF480D60ZW-P
DigiKey Part Number
2040-ASR-SQF480D60ZW-P-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASR-SQF480D60ZW-P
Description
SSR RELAY 3PST-NO 60A 24-530V
Detailed Description
Solid State Photo-Coupled Relay (Photorelay) 3PST-NO (3 Form A) Module
Category
Voltage - Input
4 ~ 32VDC
Mfr
Voltage - Load
24 V ~ 530 V
Series
Load Current
60 A
Termination Style
Screw Terminal
Operating Temperature
-30°C ~ 80°C