ASR-SLE100D10-L
DigiKey Part Number
2040-ASR-SLE100D10-L-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASR-SLE100D10-L
Description
SSR RELAY 10A 0-75V
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Solid State Photo-Coupled Relay (Photorelay)
Category
Voltage - Input
3 ~ 10VDC
Mfr
Voltage - Load
0 V ~ 75 V
Series
Load Current
10 A
Packaging
Box
On-State Resistance (Max)
38 mOhms
Part Status
Active
Termination Style
PC Pin
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-30°C ~ 80°C